کد نوفالو چیست؟

کد نوفالو چیست؟

برای این که بدانیم کد نوفالو چیست؟ باید نحوه تعیین اعتبار یک صفحه توسط موتورهای جستجو (مانند گوگل) را بهتر بشناسیم. اگر شما سایتی دارید که صفحه اصلی آن به 8 صفحه داخلی از سایت شما و 3 صفحه از بقیه سایت ها لینک داده است. شما در مجموع دارای 11 لینک خروجی هستید. وقتی ‌که سایت دیگری به صفحه اصلی شما لینک دهد به آن لینک ورودی می‌گوییم.

اگر فرض کنیم که شما 20 لینک ورودی به صفحه اصلی خود دارید در مجموع 31 لینک در ارتباط با صفحه اصلی شما هستند. موتورهای جستجو زمان بررسی صفحه اصلی شما تمام این 31 لینک را بررسی کرده و با توجه به اعتبار این صفحات پیج رنک شما را محاسبه می‌کنند. همین شرایط برای سایت‌ های در ارتباط با شما وجود دارد. و یک رابطه دو طرفه را تشکیل می‌دهد. مگر این که شما با استفاده از کد nofollow راه ارتباطی را مسدود کنید.

آیا-می-دانید-کد-نوفالو-چیست؟

کد نوفالو چیست؟

nofollow یک کد به این صورت است rel = nofollow. که در کد لینک‌ های سایت شما قرار می‌گیرد. این کد به موتورهای جستجو می گوید که نباید به دنبال این لینک بروند. در واقع شما با استفاده از کد نوفالو به موتورهای جستجو خبر می ‌دهید که این لینک نباید در محاسبه پیج رنک شما وارد شود. ولی با این کار همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو می‌دهید. البته لینک نوفالو از صفحه های شما به سایت‌های دیگر در پیج رنک آنها نیز بی تاثیر خواهد بود.

دلایل استفاده از این کد

لینک سازی برای سایت. تلاش شما برای تبادل لینک با سایت هایی که از لینک نوفالو استفاده می کنند. نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. و سئوی سایت شما را بهبود نخواهد بخشید. با این وجود، اگر شما فرصتی برای قرار دادن لینک خود در سایتی با کد نوفالو با بازدید و محبوبیت زیادی دارید این کار را انجام دهید.

مقالات مرتبط  اعمال CSS سفارشی به پیشخوان وردپرس

بطور مثال قرار دادن لینک شما در یک انجمن پربازدید و مرتبط با کار شما اما با لینک نوفالو بازدید زیادی را برای شما بهمراه خواهد داشت که ارزش آن کمتر از یک لینک ورودی مناسب نیست.

بک لینک ‌های پولی

اگر شما قصد دارید که گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهید باید از لینک های نوفالو برای تبلیغات خود استفاده کنید. معمولا بهتر است که از بک لینک‌ های پولی خود برای پیج رنک چشم پوشی کنید، در واقع گوگل راه های مختلفی برای شناسایی لینک‌ های خریداری شده و تنبیه شما دارد. لینک‌ های پولی می توانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشند.

پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو استفاده کنید مگر آنکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشد. کد نوفالو در بسیاری از انجمن‌ ها و وبلاگ‌ هایی که امکان نظردهی به کاربران ارائه را می دهند استفاده می شود تا جایی که بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس این قابلیت را در خود جای داده‌ اند.

جلوگیری از تکراری شدن محتوا. اگر شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارید که دارای متن لینک شده متفاوت هستند بهتر است با استفاده از همین کد یکی از آنها را نادیده بگیرید.

آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۲۶ تیر ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها