کاربردهای جالب زبان PHP

کاربردهای جالب زبان PHP

کاربردهای جالب زبان PHP  ؛ زبان PHP  یک زبان برنامه ‌نویسی سمت سرور است. معمولا زمانی که سخن از این زبان به میان می‌آید کاربردهای زبان PHP در وب و طراحی سایت مطرح می ‌شود. اما واقعیت این است که این زبان قدرتمند دارای کاربردهای زیادی است که شاید بسیاری از ما از آن بی‌خبر باشیم. در این مقاله ما را همراهی کنید تا با حقایق این زبان آشنا شویم.

PHP چیست

PHP یک زبان برنامه ‌نویسی سمت سرور است که به صورت رایگان و متن باز می باشد. هدف اصلی این زبان، برنامه ‌نویسی تحت وب و طراحی ‌سایت است. از جمله کاربردهای این زبان می توان به موارد زیر اشاره نمود

کاربردهای-جالب-زبان-برنامه-نویسی-php

طراحی ‌سایت

مهم ترین کابرد PHP طراحی سایت می باشد. شما به کمک زبانHTML  یک صفحه استاتیک طراحی می کنید. و این به عهده زبان PHP  است که آن صفحه را به یک صفحه داینامیک و پویا تبدیل کند و به آن قدرت پردازش ببخشد. بدون استفاده از زبان سمت سرور (PHP) صفحات وب قابلیت پردازش و ویرایش را نخواهند داشت.

ساخت نرم افزار برای دسکتاپ

شاید برایتان عجیب باشد که بگویم به کمک این زبان نرم افزارهای دسکتاپ هم تولید می کنند! کافیست افزونه‌PHP-GTK  را نصب کنید تا از این زبان برای ایجاد نرم ‌افزاری برای دسکتاپ استفاده کنید.

البته گفتنی است که هدف اصلی تولید این زبان، توسعه وب هست. در نتیجه برای تولید و طراحی نرم افزارهای دکستاپ بهتر از از زبان هایی مانند #C استفاده کنید.

از کاربردهای جالب این زبان، ساخت ربات تلگرام

ربات‌ های تلگرام، نرم ‌افزاهایی هستند که می ‌توانند خدمات مختلفی مثل اطلاع رسانی، پشتیبانی و پیگیری فروش محصول را انجام دهند. جالب است بدانید به کمک زبان PHP می ‌توانید انواع ربات‌ های تگرام را طراحی کنید و از این راه، درآمد خوبی کسب نمایید.

مقالات مرتبط  سئو (بهینه سازی موتور جستجو) چیست

ساخت قالب و افزونه وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با زبان PHP  توسعه یافته است. پس، شما با یادگیری این زبان می ‌توانید در توسعه قالب و افزونه ‌های وردپرس فعال باشید. جالب است بدانید 30 درصد از وب سایت های جهان با وردپرس طراحی شده اند. تا الان متوجه شده اید که بازار این کار حسابی داغ داغ است.

ساخت گرافیک با  PHP

حدس می ‌زنم این مورد از کاربرد  PHPرا تا به حال نشنیده باشید. به کمک GD Library‌ در PHP می ‌توان کارهای گرافیکی و پردازش تصویر انجام داد. به عنوان مثال، می ‌توانید اعمالی مانند فشرده ‌سازی، ریسایز کردن تصویر و … را به راحتی با این زبان انجام دهید.

آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.