چرا سایت باید سئو بشه

چرا سایت باید سئو بشه

چرا سایت باید سئو بشه ؟ همان طور که اطلاع دارید، بیشتر ترافیکی که در هر سایتی وجود دارد، به وسیله موتورهای جستجو کنترل می شود.

درست است که شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و تلگرام می توانند به سایت شما ترافیک دهند اما موتورهای جستجو اساسی ترین روش برای کاربران است. موتورهای جستجو مثل شاه راه هایی عمل می کنند که کاربران را به سایت های مختلف هدایت می کنند.

در صورتی که سایت شما برای موتورهای جستجو قابل شناسایی نباشد، مطمئنا موقعیت هایی که می توانستید از طرف موتور های جستجو بدست بیاورید را به راحتی از دست خواهید داد.

چرا-باید-سایت-ها-سئو-بشن

عبارت های جستجویی که کاربران سرچ می کنند، از ارزش بالایی برخوردارند. تجربه نشان داده است که ترافیک واقعی که توسط موتور های جستجو وارد سایت می شود، می تواند سایت شما را به موفقیت برساند. بازدیدکنندگانی که به صورت هدفمند وارد سایت شما می شوند، میتوانند در کسب درآمد سایت شما تاثیر بسیاری داشته باشند.

چرا موتورهای جستجو توانایی کشف سایت شما بدون سئو را ندارند؟

درست است موتورهای جستجو از الگوریتم های بسیار هوشمندانه ای استفاده می کنند، اما هنوز هم نیازمند کمک هستند تا بتوانند سایت های مناسب تر را کشف کرده و به کاربر نشان دهند. البته، یک محدودیت اساسی برای موتورهای جستجو وجود دارد.

همان گونه که سئو می تواند برای شما بازدیدکننده های زیادی جذب کند، می تواند با یک حرکت اشتباه سایت را از موتورها پنهان کند و احتمال شناسایی سایت شما را به صفر نزدیک کند.

مقالات مرتبط  تفاوت ترافیک طبیعی و ترافیک پولی

سئو در افزایش رتبه ی سایت تاثیر زیادی دارد و می تواند محتوای سایت شما را در جایگاه های بهتری برای دیده شدن قرار دهد. اینترنت در حال پیشروی به سوی رقابتی شدن است پس داشتن یک درک صحیح از سئو و روش های ارتقا آن از اهمیت فراوانی برخوردار است.

فعالیت های سئو پیچیده است اما کاربران می توانند به راحتی مفهوم آن را درک کنند.حتی ذره ای دانش بیشتر در این موضوع می توانند بسیار حائز اهمیت باشد.

ابزارهایی برای افزایش سئوی سایت تان

اگر با SEO آشنا باشید، احتمالا ابزارهایی مثل Google Adwords ،Google Webmaster Tools ، Google Analytics  و سایت های از این قبیل را می شناسید و با آنها کار کرده اید. در زیر توضیحات مختصری درباره چند ابزاری که بازاریابان آنلاین از آنها استفاده  می کنند آورده ایم.

  • Screaming Frog

ابزار Screaming Frog یک اپلیکیشن دسکتاپ قابل دانلود است که با استفاده از آن می توانید سایت خود را تحت نظر گرفته و با استفاده از گزارش هایی که نرم افزار در مورد صفحه ها و لینک ها در اختیار شما قرار می دهد، وضعیت و نحوه عملکرد خود را با رقبای خود مقایسه نمایید. یکی از مزیت های کلیدی این نرم افزار ساده سازی شناسایی لینک های شکسته و تعمیر آن ها است.

  • Market Samurai

این سایت ابزاری عالی برای تجزیه و تحلیل رقابتی بودن کلمات کلیدی است. زیرا پیشنهاداتی برای کلمات کلیدی با پتانسیل بالا به شما پ می دهد. می توانید میزان رتبه بندی یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل مشاهده نمایید.

  • Adobe Analytics

این ابزار بازاریابی هوشمند در مقابل ابزار Analytics گوگل است. این ابزار بخشی از مجموعه آنلاین شرکت Adobe برای بازاریابی است و به شما کمک می کند تا خیلی سریع تر در مورد نحوه رفتار کاربران بر روی سایت خود بدانید.

  • countly

اگر می خواهید ببینید کاربران بر روی سایت شما چه کارهایی انجام می دهند حتما سایت Countly را ببینید.

مقالات مرتبط  محتوای تکراری ممنوع

SEM Rush

یکی از ابزارهای کاربردی دیگر زمانی است که نیاز به آنالیز رقابتی بودن کلمات کلیدی دارید. SEM Rush به شما یک ایده کلی در مورد کلماتی که رقبای شما از آن ها استفاده می کنند و چه مقدار در آن کلمات موفق شده اند، می دهد.

آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۱ دی ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.