پیج رنک گوگل چیست؟

پیج رنک گوگل چیست؟😶

پیج رنک گوگل چیست؟ گوگل برای مشخص کردن اهمیت صفحات از پیج رنک استفاده می کند که یکی از فاکتورهای اصلی برای رتبه بندی نتایج گوگل است. پیج رنک توسط بنیانگذاران گوگل در استنفورد مطرح شد. در واقع اصطلاح پیج رنک نیز از اسم لری پیج گرفته شده است.

پیج رنک گوگل چیست؟ نحوه محاسبه آن چگونه است؟

تئوری مدیران گوگل این بود که صفحاتی با لینک ورودی زیاد صفحات مهمتری هستند. الگوریتم آنها لینک های ورودی را بعنوان یک رای مثبت به سایت در نظر می گیرد. میزان تاثیر یک لینک ورودی بر پیج رنک شما به عوامل مختلفی از جمله پیج رنک صفحه لینک دهنده، تعداد صفحات لینک شده در آن و نوفالو نبودن لینک ها بستگی دارد. البته این معیار تا جای ممکن قابل قبول است به این دلیل که داشتن لینک خروجی زیاد به این معنی است که حساسیت زیادی بر معرفی منابع در سایت وجود نداشته است.

اهمیت پیج رنک گوگل چیست؟

یکی از چندین عامل موثر بر رتبه بندی نتایج گوگل است و تاثیر زیادی بر آن دارد. از طرف دیگر این فاکتور که عددی بین 1 تا 10 است معیار مناسبی برای تعیین میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان خواهد بود.

معایب پیج رنک گوگل چیست؟ 😨

پس از مدتی افراد بخوبی راه های افزایش پیج رنک را شناختند و با استفاده از تکنیک هایی مانند گوگل بمب و تبادل لینک، کارایی این معیار را زیر سوال بردند ولی فعلا گوگل سایت هایی که در آنها تعداد زیادی لینک به صفحات غیرمرتبط وجود دارد را شناسایی و جریمه می کند و با اینکار جلوی افزایش غیر واقعی پیج رنک را گرفته است. به همین دلیل از تبادل لینک با سایت های غیر مرتبط و ثبت سایت در وب دایرکتوری هایی که پیج رنک گوگل بالایی ندارند جدا خودداری کنید زیرا موجب کاهش اعتبار سایت شما خواهد شد.

مقالات مرتبط  10 معیار برای خرید قالب مناسب

آیا-می-دانید-پیج-رنک-گوگل-چیست؟

پیج رنک سایت من چند است؟

در طول هر سال، گوگل چهار بار پیج رنک صفحات را مشخص می کند. این معیار برای هر صفحه به صورت جدا تعریف می شود و مربوط به کل سایت نیست. تنها تعداد کمی صفحه با پیج رنک 10 وجود دارند. برای تعیین پیج رنک سایت خود یا دیگران می توانید از افزونه های مرورگر یا سایت های بررسی سئو استفاده کنید.

برای افزایش آن چه کار کنیم؟

بهترین راه برای افزایش پیج رنک، کسب لینک ورودی به سایت از صفحاتی با پیج رنک بالا است. شما می توانید با دیگران تبادل لینک کنید ولی این کار را فقط با صفحات مرتبط و به تعداد محدود انجام دهید. برای تبادل لینک می‌توانید از تکنیک‌ های تبادل لینک چند طرفه مانند تبادل لینک سه طرفه به جای دو طرفه که ارزش پایینی دارد، استفاده نمائید.

در تبادل لینک سه طرفه کار بگونه ‌ای است که سایت اول ابتدا به سایت دوم لینک می دهد و سایت دوم به سایت سوم لینک می‌دهد و در نهایت سایت سوم به سایت اول لینک خواهد داد. در واقع در این روش سایت ‌ها به طور غیر مستقیم به هم لینک می دهند. همچنین سایت خود را وب دایرکتوری های معتبری مثل Open Directory Project  ثبت کنید.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها