اموزش رایگان نصب وردپرس روی هاست
فصل دوم: نصب وردپرس روی هاست

نصب وردپرس روی هاست

نصب وردپرس روی هاست * خب. ما هم اکنون وردپرس را به عنوان CMS مورد نظر خود را انتخاب کردیم. قدم بعدی انتخاب هاست مناسب است. با توجه به نیازمندی و هدف سایت خود، هاست مناسب را خریداری کنید. مرحله بعد، نصب و راه اندازی سیستم مدیریت محتواست. سوالی که مطرح می شود این است: چه هاستی برای وردپرس بهتر است؟ به این سوال پاسخ خواهیم داد. نگران هیچ چیز نباشید!

آموزش نصب وردپرس روی هاست

برای دستیابی به بالاترین بهره وری، باید هاستی تهیه کنید که تمام نیازمندی شما را پوشش دهد. به عنوان مثال اگر محصولات زیادی دارید یا گالری تصاویر زیادی دارید پس نیاز به هاست یا فضای بیشتری هستید (پیشنهاد من به عنوان طراح سایت وب سایت میزبان آنلاین برای خرید هاست می باشد).

وردپرس را می توانید با توجه به نیازتان بر روی هاست یا لوکال هاست راه اندازی کنید. برای مثال، اگر برای آموزش می خواهید سایتی با وردپرس راه اندازی کنید، از لوکال هاست استفاده نمایید. ناگفته نمایند که می توان وردپرس را همچنین روی ساب فولدر، ادان دامین یا ساب دامین نیز نصب و راه اندازی کنید.

دو نکته

دقت کنید قبل از راه اندازی وردپرس حتما باید دامنه شما تایید و فعال شده باشد و همچنین از ست شدن DNSهای هاست روی دامنه خود مطمئن شوید.اگر از بسته نصبی استفاده می کنید نیازی به نصب جداگانه وردپرس ندارید و فقط کافیست بسته نصبی را اجرا کنید. به این شکل به راحتی هم وردپرس نصب می شود و هم قالب دلخواهتان بارگذاری می شود.

 پی دی اف آموزشی رایگان زیر نحوه نصب وردپرس بر روی هاست توضیح داده شده است 

دانلود رایگان پی دی اف لوکال هاست چیست

مقالات مرتبط  کپسول طراحی سایت

دانلود رایگان پی دی اف نصب وردپرس روی سی پنل

علت نصب وردپرس روی ادان دامین، ساب فولدر و ساب دامین

چرا وردپرس را روی ادان دامین اجرا می کنیم؟ زیرا امکانی فراهم می کند که دو یا چند سایت مجزا با محتوای کاملا متفاوت از یکدیگر روی یک هاست داشته باشید.

چرا وردپرس را روی ساب فولدر اجرا می کنیم؟ با نصب وردپرس روی ساب فولدر، می توانید وردپرسی کاملا مجزا داشته باشید که از امتیازات دامنه اصلی بهره می گیرد. برای مثال، اگر ساب فولدر شما blog نام دارد، آدرس دهی آن به صورت nilshid.ir/blog خواهد بود.

چرا وردپرس را روی ساب دامین اجرا می کنیم؟ ساب دامین این امکان را فراهم می کند که زیر شاخه ای از دامنه اصلی خود ایجاد کنید. ساب دامین مثل ساب فولدر مستقیما ارزش دامنه خود را نمی گیرد و تفاوت های تکنیکالی با ساب فولدر دارد. برای مثال، اگر شما ساب دامین blog را ایجاد کرده باشید، آدرس دهی آن به صورت Blog.nilshid.ir خواهد بود. ممنون از همراهی شما عزیزان با نیلشید.

 

admin 18 شهریور 1400 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.