مفهوم ایندکس شدن

مفهوم ایندکس شدن

همان گونه که از نام مفهوم ایندکس شدن مشخص است، یعنی قرار گرفتن و پیدا شدن  صفحات سایت شما درموتورهای جستجو. سرعت این موضوع خیلی مهم است، به این علت که وقتی مطلبی در سایت نوشته می شود مخصوصا اگر خبر و اطلاع رسانی باشد، مهم است که در اولین ساعات در جستجو ها دیده شود. برای این که ربات های موتور های جستجوی مختلف را به سر زدن به سایت خود عادت دهید و صفحات سایت شما زودتر ایندکس شوند نکاتی را باید در نظر داشته باشید.

  1. سایت خود را مرتبا، به روز رسانی کنید.
  2. لینک سایت خود را در سایت های پر بیننده قرار دهید. مفهوم ایندکس شدن

مفهوم ایندکس شدن

این کار می تواند هزینه هایی داشته باشد. مثلا تبلیغات در سایت های بزرگ و یا حضور در شبکه های اجتماعی، درج خبر یا مطلب با لینک سایت شما در سایت های دیگر، ایجاد ویدئو و انتشار ویدئوها در اینترنت، فعالیت در فروم های مرتبط با سایت خود و بک لینک زدن، قرار دادن لینک سایت در امضای خود در انجمن ها و بسیاری کارها از این قبیل.

  1. استفاده از sitemap که با XML ، ویا HTML، طراحی شده باشد.
  2. تغییر ندادن آدرس صفحات، دامین و یا سرور تا آن جا که برایتان امکان دارد.

علت عدم نمایش سایت در موتور جستجو چیست؟ آیا شما پاسخ این سوال را می دانید؟ دلیل های متعددی وجود دارد که چرا یک سایت در نتایج گوگل نشان داد نمی شوند. در ادامه به بررسی برخی از این دلایل می پردازد. مفهوم ایندکس شدن

مقالات مرتبط  مقدمات برگزاری مراسم عروسی

مفهوم-ایندکس-شدن-چیست؟

اولین مورد از مقاله مفهوم ایندکس شدن، ایندکس نشدن در موتورهای جستجو است.

در بعضی مواقع، چند روز طول می کشد تا موتورهای جستجو سایت را ایندکس کنند. این موضوع به دلیل تازه تاسیس بودن سایت و نداشتن لینک های داخلی است. معمولا وقتی موتورهای جستجو سایتی را بررسی می کنند، حدودا دو هفته طول می کشد تا دوباره به ان سایت وارد شوند و صفحات سایت را ایندکس کنند. در گذشته ایندکس شدن با سرعت بیشتری انجام می شد اما امروزه به دلیل افزایش تعداد سایت ها این کار زمان می برد.

بهینه نکردن برای موتورهای جستجو

زمانی که سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت می نمایید، خزنده ها به سایت شما سر می زنند تا محتوای سایت شما را بررسی نمایند. این خزنده ها روی سایت شما به دنبال محتوای متا، کلمات کلیدی و عوامل دیگر می گردند. پس باید دید  نیاز موتورهای جستجو چیست و صفحات سایت را متناسب با آن ها بهینه کرد. با بهینه سازی سایت می توانید رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. بهینه سازی دو قسمت داخلی و خارجی دارد که در مقالات قبل به آن ها  پرداخته شده است.

عدم وجود محتوای مناسب 

محتوا قلب یک سایت است. کلمات کلیدی باید بسیار دقیق و اصولی در سایت قرار بگیرد. اگر زیادی و بی دلیل تکرار شود امکان دارد گوگل شما را به عنوان اسپمر شناسایی کند. پس مراقب باشید.

کلمه کلیدی مناسب، آخرین بخش مقاله مفهوم ایندکس شدن

انتخاب کلمات کلیدی می تواند جایگاه سایت شما را در موتورهای جستجو بهتر کند. انتخاب کلماتی که رقابت بر روی آن ها زیاد است، هزینه های سایت را خیلی زیاد می کند. پس سعی کنید کلمات مناسب را برای سایت انتخاب کنید و این کلمات را در محتوای سایت و description و title صفحات استفاده نمایید.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

مقالات مرتبط  آموزش طراحی لباس

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.