فشرده سازی تصاویر در وردپرس با افزونه ShortPixel Image Optimize

فشرده سازی تصاویر در وردپرس با  ShortPixel Image Optimizer 

فشرده سازی تصاویر در وردپرس با افزونه ShortPixel Image Optimize، بهترین افزونه فشرده سازی. همه  می دانند سرعت سایت برای بهبود سئو بسیار مهم است. می­‌دانیم که سرعت سایت برای موفقیت در بهبود سئوی سایت، بسیار مهم است. یکی از عواملی که بیشترین تأثیر را در سرعت سایت دارد، عکس­‌ های موجود در سایت است. تصاویر حدودا ۷۰درصد  فضای سایت را شامل می شوند. در نتیجه، باید راهی پیدا کرد که تاثیر تصاویر سنگین بر سرعت سایت را کاهش داد. راه های زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از افزونهShortPixel Image Optimizer است.

خلاصه مطالب مقاله فشرده سازی تصاویر در وردپرس:

  • چه زمانی به این افزونه نیاز داریم؟
  • ShortPixel Image Optimizer چیست؟
  • ویژگی ‌های آن
  • تنظیم و پیکربندی ShortPixel
  • نحوه کار این افزونه
  • چه تعداد عکس را می‌­توان با استفاده از ShortPixel فشرده سازی کرد؟

چه زمانی به فشرده سازی تصاویر در وردپرس نیاز داریم؟

تصاویر نسبت به متن فضای بیشتری را اشغال می ‌کنند، یعنی می توانند سایت را کند کنند. زیرا بارگذاری آن ها بیشتر طول می کشد. اما این فراموش نشود که تصاویر، محتوای شما را جذاب ­‌تر می ­‌کنند. در اولین قدم برای بهبو سرعت سایت، باید عکس ها بهینه شوند. برنامه هایی مانند Photoshop  کمک بسیاری در ویرایش  عکس قبل از بارگذاری می کنند.

اما ممکن است همه کار با این دست برنامه ها را بلد نباشند. خوشبختانه، چندین افزونه فشرده سازی برای تصویر وجود دارد که می ­‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. یکی از آن ها افزونه ShortPixel Image Optimizer  می باشد.

ShortPixel Image Optimizer چیست؟

ShortPixel یکی از افزونه های وردپرس است که برای کمک به بهینه کردن تصاویر ایجاد شده است. این افزونه این امکان را فراهم می کند تا تصاویر را بهینه کنیم تا سررعت بارگذاری سایتمان را افزایش دهیم. به کمک این افزونه می توانیم اندازه تصاویر را تا جای امکان کوچک کنیم در عین حال آسیبی به کیفیت عکس وارد نشود.

مقالات مرتبط  mobile first indexing چیست؟

با بهینه کردن تصاویر و یا فایل های PDF در سایت خود، رتبه سئوی سایت، تعداد بازدیدکنندگان و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.  ShortPixelاز حداقل منابع برای فشرده سازی استفاده می ­‌کند. همچنین می‌­تواند هر نوع تصویری که در سایت شما وجود دارد را ویرایش کند.

ویژگی های فشرده سازی تصاویر در وردپرس با افزونه ShortPixel Image Optimize

این افزونه دارای ویژگی های مرتبط با بهینه کردن تصاویر است. تقریبا ویژگی های بسیاری دارد و در  هر به روز رسانی ویژگی های  جدیدی نیز به آن فازوده می شود.

  • بهینه سازی خودکار تصاویر

این افزونه به شما کمک می­‌کند به طور خودکار تصاویر خود را بهینه کنید. این می­‌تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود و به راحتی می توانید به جای تمرکز بر تصاویر، زمان بیشتری برای تمرکز روی محتوای خود صرف کنید.

  • مراقبت از فرمت ­‌های مختلف تصویر

نکته مثبت افزونه ShortPixel این است که از فرمت­‌ های تصاویر مراقبت می کند، محدودیتی در اندازه فایل ها ندارد و می تواند هر نوع عکسی را با هر فرمتی ویرایش کند (برای مثال PNG, GIF و…).

  • ثابت ماندن کیفیت تصاویر

مشکل اساسی برخی از افزونه ها این است که کیفیت تصاویر بعد از فشرده سازی کاهش می یابد. اما خوشبختانه این افزونه یک کمپرسور تصویری فوق العاده است که تمام تصاویر را با کیفیت بهینه می­‌کند. بسیار کارآمد است زیرا می­‌ تواند بدون ذره ای آسیب اندازه تصاویر را کاهش دهد.

  • سرعت بهتر

افزونه های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند اما اکثر کند هستند،ShortPixel  برخلاف تمامی ان ها خیلی سریع عمل می کند و در عرض مدت زمانی کوتاه عکس ها را فشرده سازی می کند.

مقالات مرتبط   10 افزونه پرکاربرد که باید بشناسید

تنظیم و پیکربندی ShortPixel

به قسمت افزونه ها در پنل وردپرس، این افزونه را ه صورت رایگان می توانید دانلود کنید. پس از فعال سازی به قسمت تنظیمات،ShortPixel  بروید. ایمیل خود را در نوار درخواست یک کلید API  وارد کنید و روی کلید درخواست، کلیک کنید تا به ایمیل شما ارسال گردد:
پس از انجام این کار، صفحه باید دوباره بارگذاری شود، سپسShortPixel  به طور خودکار کلید API  را در تنظیمات افزونه اضافه می­‌کند:

فشرده-سازی-تصاویر-در-وردپرس-بهترین-افزونه

تنظیمات در افزونه  ShortPixel

پس از افزودن کلید API ، قبل از شروع استفاده از این افزونه، باید چند تنظیم را پیکربندی کنید.
ابتدا مهم است که نوع فشرده سازی را انتخاب کنید. در بیشتر اوقات می‌­توانید از تنظیمات پیش فرض یعنی Lossy استفاده کنید. اما اگر پست­‌ هایی را در سایت خود نمایش می­‌ دهید که باید کیفیت بالایی داشته باشند، ممکن است بخواهید یکی از گزینه‌­ های دیگر را انتخاب کنید:

برخی دیگر از گزینه ها که می توانید آن ها را تغییر دهید

Also include thumbnails به افزونه می گوید که تصاویر کوچک را هم باید فشرده کند یا نه؟ با این کار افزونه سریع تر عمل می کند. در صورت امکان، توصیه می کنیم این تنظیم را فعال کنید. البته اگر نیازی ندارید لازم به فعال کردن آن ندارید.
Image backup تیک زدن این گزینه یعنی این افزونه تصویر اصلی، فشرده سازی نشده و نسخه بهینه را ذخیره می‌­کند. اگر فضای ذخیره محدودی ندارید، پیشنهاد می کنیم این را نیز فعال کنید.

Remove the EXIF tag of the image هنگامی که بررسی شد، افزونه ابداعات پشت صحنه را از تصویر حذف می­‌کند. بهتر است این تنظیم را هم فعال کنید.
Resize large images  این گزینه به شما امکان می­‌دهد تا به صورت خودکار از ابعاد واقعی تصاویر آپلود شده تغییر سایز دهید.

مقالات مرتبط  ساخت سیستم پرسش و پاسخ با افزونه Anspress

تنظیمات پیشرفته  ShortPixel

برای دسترسی به تنظیات پیشرفته، به تبAdvanced  بروید.

بهترین-افزونه-فشرده-سازی-تصاویر-در-وردپرس

نحوه فشرده سازی تصاویر در وردپرس با افزونه ShortPixel

پس از پایان پیکربندی، ShortPixel  به طور خودکار شروع به کار می کند و هر عکسی از آن لحظه به بعد بارگذاری کنید، خودکار بهینه می شود. برای بهینه

کردن عکس های قدیمی سایت، ابتدا به رسانه و سپس به Bulk ShortPixel بروید.

افزونه-های-فشرده-سازی-تصاویر-در-وردپرس

سپسStart Optimizing  را بزنید تا  ویرایش عکس های قدیمی در سایت آغاز شود

 

همچنین شما می ‌­توانید با رفتن به  بخش کتابخانه رسانه وردپرس، به صورت دستی نیز تصاویر را بهینه کنید؛

چه تعداد عکس را می‌­توان با استفاده از ShortPixel فشرده سازی کرد؟

شما می توانید  با افزونه ShortPixel تا 200 عکس را در ماه به صورت رایگان و بدون محدودیت در اندازه فایل، بهینه کنید. اگر کار شما طو ری است که به بیش از ۲۰۰ عکس در ماه نیاز دارید می توانید یکی از برنامه های پولیShortPixel  را فعال کنید.

نکات پایانی در رابطه با فشرده سازی تصاویر در وردپرس

فشرده سازی تصاویر در وردپرس، گزینه ساده ای نیست که بتوان از کنارش راحت عبور کرد؛ این مورد تاثیر مستقیم بر سرعت بارگذری سایت شما دارد و همچنین از فضای ذخیره سازی کمتری نیز استفاده می کنید. بلکه جنبه مهم آن، بارگذاری سریع‌­تر سایت است. علاوه بر این، هنگامی که تصاویر را فشرده می­‌کنید، پهنای باند میزبان خود را نیز ذخیره می­‌کنید که برای هر کسی که از فضای کم میزبانی وب خود رنج می­‌برند، بسیار عالی است.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.


admin ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها