صفر تا صد تعمیرات موبایل

صفر تا صد تعمیرات موبایل

برای این که بتوانیم صفر تا صد تعمیرات موبایل را یاد بگیریم،  به آسانی بُرد انواع موبایل ها را تعمیر کنیم و یا اشکالات بوجود آمده را مرتفع سازیم، نیاز به دانشی اولیه روی این دستگاه ها داریم. دانش اولیه با پیدا کردن مشخصات فنی موبایل ها بدست می آید. در اینجا می خواهیم مسیر یادگیری از ابتدا تا راه اندازی یک کسب و کار را برای شما بازگو کنیم؛ وقتی اطلاعات خود را درباره مشخصات فنی یک موبایل بالا ببریم و از امکانات آن ها به صورت کاربردی مطلع باشیم، بسیاری از مسیر برای ما هموار می شود.

مراحل یادگیری اموزش تعمیر موبایل
تعمیرات موبایل، مانند هر حرفه دیگری شرایط و مراحل خاصی دارد. شما برای حرفه ای شدن در تعمیرات، باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید که در این مقاله به اختصار به شش مورد اشاره می شود.
آن چه در این مقاله می خوانید:

  • گذراندن دوره آکادمیک
  • آشنایی با انواع گوشی ها
  • آشنایی با ابزار های مورد نیاز اموزش تعمیر موبایل
  • ابزار آلات مربوط به اموزش تعمیر موبایل
  • گذراندن دوره های عملی مربوطه
  • شرکت در امتحاناتی که در این زمینه برگزار می شود
  • دوره استادیاری

گذراندن دوره آکادمیک

در این دوره ها، هنرجو تئوری وار تمام قوانین تعمیر موبایل را فرا می گیرد و تمامی نکاتی که فرد باید در مراحل تعمیر انجام دهد به او گفته می شود. این دوره لازم است اما توجه داشته باشید که کافی نیست. بی شک فردی که این دوره را بگذراند نمی تواند حتی تعمیرکار معمولی بشود چه برسد به تعمیرکاری حرفه ای.

مقالات مرتبط  فنون افزایش فروش در اینستاگرام

اموزش-تعمیر-موبایل

آشنایی با انواع گوشی ها

هنرجویان باید با تمامی گوشی ها و برندهای مختلف آشنا شوند. البته آشنایی کامل؛ در حدی که بتواند تفاوت بین آن ها و نیز تفاوت بین مشکل نرم افزاری و سخت افزاری را درست تشخیص دهد زیرا برای تشخیص خرابی های موجود، باید تمام قطعات بررسی شود تا مشکل مرتفع گردد.

آشنایی با ابزار های مورد نیاز اموزش تعمیر موبایل

توجه کنید که گذراندن دوره آشنایی با ابزارهای تعمیر بسیار ضروری می باشد. بهترین ابزار، همیشه آن ابزاری است که هم کمترین خطر آسیب دیدگی برای گوشی و هم راحت ‌ترین روش را برای تعمیر کار داشته باشد. شما باید با تمرین کردن، استفاده از تجربه دیگران و اآزمون و خطا، بهترین ابزار برای تعمیر انواع گوشی ها را بیابید.

ابزار آلات مربوط به اموزش تعمیر موبایل

اکنون در مورد ابزار و وسایل مورد نیاز که برای تعمیر بُرد یک موبایل استفاده می شود اشاره کوتاهی می کنیم. ابزاری که برای تعمیر بُرد استفاده می کنیم خیلی ظریف تر از بردهای SMD است. مثلا از مولتی متری استفاده کنید که پراپ خوبی داشته باشد تا ترولانس جریانی زیادی نداشته باشد و نوک تیز پراپ آن، سبب می گردد که در هنگام تست قطعات خطای برخورد روی قسمت های دیگر برد را کمتر می کند. منبع تغذیه نیز با آمپر 3 برای بُرد موبایل مناسب است. البته برای تبلت و لپ تاپ توصیه می شود از منبع تغذیه 5 آمپر استفاده کنید.

گذراندن دوره های عملی مربوط به اموزش تعمیر موبایل

در این مرحله، موسسات آموزشی گوشی ‌های همراه از  برندهای مختلف را در اختیار تعمیرکاران قرار می دهند و تعمیر کاران مراحل تعمیر و تعویض قطعات را روی گوشی ها انجام می دهند و به صورت عملی، تمام اطلاعات تئوری آموزش دیده را تست می کنند. این مرحله، از مهم ترین مراحل کار محسوب می ‌شود.

مقالات مرتبط  تبلیغات اینترنتی مزاحم

شرکت در امتحاناتی که در این زمینه برگزار می شود

در این مرحله، تعمیرکاران باید در امتحانی تخصصی شرکت کنند و امتیاز لازم را کسب نمایند؛ این امتحان دو بخش دارد: تئوری و عملی؛ در مرحله تئوری همه چیز روی کاغذ نوشته می ‌شود، اما در بخش عملی، افراد باید یک تعمیر انجام دهند تا میزان توانایی آنان مشخص شود.

دوره استادیاری

دوره استادیاری، آخرین دوره یادگیری تعمیرات موبایل است. در این دوره تعمیرکار در کنار یک تعمیرکار متخصص قرار گرفته و به عنوان دستیار همکاری می کند. هر زمان که کارشناس توانایی دستیارش را تایید کند، او می ‌تواند مستقلا به فعالیت بپردازد.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها