رابطه متن جایگزین و سئو => نکات حیاتی در نوشتن متن جایگزین

رابطه متن جایگزین و سئو => نکات حیاتی در نوشتن متن جایگزین

رابطه متن جایگزین و سئو : در این مقاله سعی کردیم نکاتی درباره اهمیت متن جایگزین و کاربردهای آن، ارتباط آن با سئو و چگونگی نگارش یک متن جایگزین خوب صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

متن جایگزین یا تگ ALT text چیست؟

متن جایگزین تصویر یا ALT text، یک قابلیت در زبان HTML است که محتوای تصویر را توصیف می کند.

رابطه-تنگاتنگ-متن-جایگزین-با-سئو

اهمیت متن جایگزین

  1. دسترسی

هدف اصلی استفاده از تگ ALT، توصیف تصاویر برای بازدیدکنندگانی است که نمی توانند عکس مشاهده کنند. به عنوان مثال افرادی که به علت سرعت اینترنت پایین یا استفاده از یک مرورگر خاص و یا فیلترینگ نمی توانند آن تصویر را مشاهده کنند. استفاده از این تگ خاطر شما را آسوده می کند که تمامی کاربران بدون در نظر گرفتن مشکلات مربوط به نمایش تصویر، می توانند تمامی بخش های محتوا را متوجه شوند.

  1. بهینه سازی به کمک تصاویر

استفاده از متن جایگزین مناسب، منجر به بهبود بهینه سازی سایت می شود. با وجود این که الگوریتم های موتورهای جست و جو طی این سال ها پیشرفت زیادی داشته اند، اما  هنوز هم قادر نیستند یک تصویر را مانند یک کاربر شناسایی کنند. شناساندن صحیح محتوای یک سایت به موتورهای جست و جو نقش بسیار مهمی در بهتر شدن سئوی سایت ایفا می کند.  توجه به متن جایگزین، فرصت مناسبی برای شناساندن تصویر به موتور جست وجو است.

چطور یک متن جایگزین درست حسابی بنویسیم

  1. تا حد امکان تصویر را دقیق توصیف کنید

این را در نظر داشته باشید هدف ما از نوشتن متن جایگزین برای تصاویر، توضیح تصویر برای کاربرانی است که بنابر هر دلیلی قادر به دیدن آن نیستند

  1. مختصر و مرتبط باشد
مقالات مرتبط  انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل

اکثر Screen Readers ها متن جایگزین تصویر با طول بیش از 125 کاراکتر را کامل نمی خوانند. بنابراین، بهتر است طول متن جایگزین شما کمتر مقدار گفته شده باشد تا مشکلی پیش نیاید.

  1. حتما کلمه کلیدی قید شود

تگ ALT، فرصت مناسبی است تا بتوانید کلمات کلیدی خود را تکرار کنید. اولویت اول در نوشتن Alt text، توصیف و توضیح محتوای تصویر است. بهتر است در صورت امکان برای نوشتن این توضیح دقیق، از کلمات کلیدی صفحه استفاده نمایید.

درست است گفتیم حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید، اما این بدان معنا نیست که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید. این کار از نظر موتورهای جست و جو نامطلوب است و منجر به گرفتن امتیاز منفی می شود.

  1. تصاویر را جایگزین متن نکنید

موتورهای جست و جو قادر نیستند متنی که در تصویر نوشته شده را بخوانند. پس بهتر است از به کار بردن تصاویر به جای کلمات جدا خودداری کنید. اگر مجبور به استفاده از تصویر هستید، حتما در قسمت متن جایگزین بنویسید این عکس چه پیامی دارد.

در متن جایگزین هرگز از واژه های «تصویری» از، «عکس» و … استفاده نکنید

متن جایگزین کلا برای تصاویر است. پس لزومی ندارد در توضیحات آن تاکیدی بر تصویر بودن آن بکنید.

  1. دکمه ها را فراموش نکنید

وقتی از تصاویر برای دکمه ها استفاده می کنید (مانند دکمه  ارسال، ثبت درخواست، ورود و …)، باید متن جایگزین تصویر مناسبی انتخاب کنید که در آن عملکرد دکمه مشخص شده باشد.

آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

مقالات مرتبط  چه سایتیه که کاربرا عاشقشن
admin ۹ آبان ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.