خان هشتم یا سئو

خان هشتم یا سئو

خان هشتم یا سئو ؛ در سال های ابتدایی، تلاش ها برای گرفتن جایگاه در دنیای سئو بسیار ساده و راحت انجام می شد. شما ابتدا سایت خود را بررسی می کردید. یک هسته محتوایی برای سایت تان آماده می کردید و کلمات کلیدی را در محتوا اضافه می کردید. و سپس مطمئن می شدید که محتوای تولید شده تکراری نیست. این مراحل تمام چیزی بود که در گذشته برای گرفتن جایگاهی مناسب نیاز بود.

اما امروزه در دنیای سئو تغییرات بسیار زیادی ایجاد شده و برای موفق بودن در گرفتن جایگاه در سرچ گوگل نیاز دارید به نکات بیشتری دقت کنید و با مسائل پیچیده تری رو به رو خواهید شد. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا سئو همان خان هشتم است یا این که ما آن را زیادی پیچیده می بینیم؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

چه چیزی سئوی سایت را برای شما سخت کرده است؟

خود SEO یک نظم پیچیده است. ترکیبی از تعداد زیادی از ابزارها، بهترین شیوه هایی است که به صورت مداوم تکامل می یابد و دائما با به روز رسانی های Google سازگار است. دلیل اصلی پیچیدگی که در حال حاضر تجربه می کنیم، تغییرات زیادی در الگوریتم های گوگل می باشد.

ارتقاء گسترده هسته  الگوریتم ها، هشدارهای امنیتی Chrome، به روز رسانی مداوم تلفن همراه، تغییرات دوره ای امکانات و ….. هر کدام از اینها باعث ایجاد تغییراتی در جایگاه شما می گردد. که این امر فعالیت سئو و بهینه سازی سایت را تا حدی مشکل می سازد.

مقالات مرتبط  چگونه محصولات ارگانیک پرورش‌ دهیم

شما باید قوانین و تغییرات به روز شده را یاد بگیرید و در برنامه های فعلی و آزمایش خود تجدید نظر کنید. باید تمامی آن ها را در سایت خود لحاظ کنید. این کار گاهی اوقات هفته ها یا حتی ماه ها طول می کشد تا تاثیر واقعی الگوریتم های به روز رسانی شده در موقعیت وب سایت شما لحاظ شود.

در ادامه برخی از اشتباهاتی که در سئو رایج است را بیان می کنیم.

  • فهم اشتباه الگوریتم های جدید گوگل

یک مسئله رایج، اشتباه در فهم این است که این الگوریتم جدید چطور کار می کنه؟ همین موضوع باعث دردسر می شود. تفسیر اشتباه از یک الگوریتم جدید، سبب می شود زمان زیادی که برای ایجاد تغییرات می گذارید کاملا بی نتیجه باشد.

برای مثال، Google mobile page speed را در نظر بگیرید. زمانی که این الگوریتم اعلام شد، تمام مدیران وب سایت ها شروع به کاهش سایز عکس های سایتشان کردند تا سرعت سایت افزایش یابد.

اما آیا واقعا این کار واقعا ضروری بود؟

این کاملا واضح است که اگر سرعت وب سایتتان پایین باشد نتیجه پایین تری در صفحه نتایج گوگل خواهید گرفت. اما به این نکته دقت داشته باشید که افزایش چند میلی ثانیه ای سرعت وب سایتی که جایگاه خوبی در صفحه نتایج ندارد نقش چندانی در بهبود جایگاهش نخواهد داشت.

  • ابزارهای بسیار زیاد بررسی سئو

هیچ محدودیتی را نمی توانید در مقابل تعداد ابزارهایی که برای سئو تولید می شوند تصور کنید. زمانی که شما بر روی چندین پروژه فعالیت کنید. مجبور خواهید بود استراتژی ها و تکنیک های مختلفی را برای موفقیت در سئو وب سایت تان بهره بگیرید. و در این امر، شما هر چقدر هم تجربه در سئو داشته باشید باز هم نیاز به ابزارها و یادگیری دانش جدید خواهید داشت تا بتوانید موفق شوید.

مقالات مرتبط  کاربرد دوربین مداربسته

پیچیدگی-های-سئو

چطور سئو را بیش از حد خودش پیچیده نکنیم؟

هیچ کس نمی تواند این موضوع را انکار کند که سئو پیوسته در حال تغییر و تکامل است و این موضوع در دنیای امروز در تمامی موضاعات و کسب و کارها وجود دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که پیچیده ساختن موضوعات و واکنش بیش از حد به تغییرات، نه تنها باعث حل مشکلات نخواهد شد بلکه این امر تطبیق پذیری با مسایل را بسیار دشوار می کند.

در ادامه چند استراتژی پایه اما اثرگذار را برای شما معرفی می کنیم تا در دنیای سئو حضور داشته باشید و  بدون این که درگیر مسایل پیچیده شوید، اطلاعات خود را به روز نگه دارید و پیشرفت را در کار خودتان مشاهده کنید.

  1. مطالعه روزانه اخبار مربوط به سئو

بهترین راه برای یادگیری چیزی، این است که خودتان را در مسیر آن قرار دهید. اگر شما تازه به دنیای سئو وارد شده باشید، شاید برای شما سخت باشد تا بتوانید منابع مناسب را پیدا کنید اما  بعد از مدتی مانند هر متخصص سئویی در این زمینه حرفه ای خواهید شد. با ادامه دادن عادت خواندن در سایت های مختلف در زمینه سئو مهارت های شما در این زمینه به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

  1. دنبال کردن روند تغییرات و پیشرفت وب سایت

بررسی جایگاه کلمات. موفقیت بک لینک ها. ترافیک ارگانیک وب سایت و دیگر شاخص های عملکرد به صورت ماهانه را حتما در برنامه کوتاه مدت خود قرار دهید. به این صورت، در جریان افت و خیز های احتمالی سایت قرار خواهید گرفت. با ایجاد تغییرات کوچک و تاثیرگذار می توانید از مشکلات جلوگیری و در کار خود پیشرفت ایجاد کنید.

  1. رقبایتان را در بحث سئو بررسی کنید

رقبایتان را بررسی کنید و بلاگ های آن ها و بک لینک های آن ها زیر نظر داشته باشید. و به این دقت کنید که به چه نکاتی توجه دارند که شما آن ها را رعایت نکرده اید. بررسی نقاط ضعف رقبایتان یکی از کارهای مهم است. از این نقاط ضعف استفاده کنید تا دقیقا همان چیزی را فراهم آورید که مخاطبان تان نیاز دارند.

مقالات مرتبط  mobile first indexing چیست؟

آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۹ آذر ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.