آموزش قدم به قدم افزودن نوشته در وردپرس

افزودن نوشته در وردپرس

آموزش قدم به قدم افزودن نوشته در وردپرس * پس از نصب وردپرس و سفارشی سازی تنظیمات وردپرس، نوبت به محتواگذری در سایت می رسد. اولین گام برای شروع کسب و کار شما، محتوا گذاری در سایت است. زیرا اگر شما اصول محتوا نویسی را بلد باشید و بتوانید یک محتوای سئو شده تولید کنید، به راحتی می توانید توجه موتورهای جستجو (مانند گوگل) و کاربران را به سایت خود جلب کنید.

اگر به دنبال مقاله ای برای یادگیری نحوه محتوا گذاری در سایت وردپرس هستید، پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در پایان این مقاله آموزشی شما قادر به مدیریت نوشته ها در وردپرس خواهید بود.

آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس

اولین کاری که برای مدیریت نوشته ها لازم است انجام دهید: بعد از ورود به پیشخوان، از منوی سمت راست روی نوشته ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به مدیریت تمامی نوشته‌ های خود در وردپرس شوید. با کلیک روی این منو، تمامی نوشته های شما به همراه اطلاعات اصلی آنها به صورت لیست نمایش داده می شود. در صفحه نوشته ها قابلیت هایی مانند: ویرایش، ویرایش سریع، حذف نوشته، نمایش نوشته، مشاهده دسته‌بندی و برچسب، مشاهده نویسنده نوشته و……. قابل مشاهده است.

افزودن نوشته در وردپرس

افزودن نوشته تازه به نوشته

اگر اولین بار است می خواهید صفحه ای ایجاد کنید، مانند موارد گفته شده پیش بروید:

  1. در ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شوید.
  2. به منوی نوشته ها » افزودن نوشته بروید.

افزودن عنوان محتوا

افزودن عنوان به نوشته در وردپرس

انتخاب عنوان مناسب برای محتوای تولید شده از مهم ترین اقداماتی است که باید همان ابتدا انجام دهید. این بخش با نام افزودن عنوان مشخص شده است. عنوان با تگو  ابتدای نوشته نمایش داده می شود. در هر مقاله، فقط می توان از یک تگ H1  استفاده نمود. اگر عناوین دیگری در مقاله استفاده کرده اید، تگ های دیگر این گروه را (H2, H3, H4, H5, H6) برای آن ها استفاده کنید. عنوان انتخابی شما برای هر مقاله با توجه به موضوع باید پر سرچ باشد. سعی کنید طول عناوین انتخابی مناسب باشد تا نتیجه بهتری بگیرید. در این زمینه افزونه یواست می تواند کمک کننده باشد. نکته بعدی مرتبط بودن عنوان با محتواست و کلمات کلیدی نوشته را نیز دربر بگیرد.

مقالات مرتبط  تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

پیوند یکتا در نوشته ها

پیوند یکتا، آدرس های دائمی هستند که برای پست ها ایجاد می شوند. پس از نوشتن محتوا و اولین ذخیره پیش نویس یا انتشار، این لینک تولید می شود. چیزی که برای موتورهای جستجو قابل نمایش است، لینک محتوا می باشد و کاربران با استفاده از آن می توانند وارد صفحه مربوط به آن نوشته بشوند. به طور پیشفرض عنوان انتخابی شما، در بخش نامک نیز قرار می گیرد. شما می توانید آدرس را مطابق میل و نیاز خود تغییر دهید. برای مثال، نامک های انگلیسی سئو پسندتر هستند و هم این که آدرس نوشته ها از لحاظ خوانایی بهتر جواب می دهد پس،  توصیه می کنیم تا نامک خود را به زبان انگلیسی و مرتبط با مقاله مورد نظر وارد کنید. نامک باید کلمه انگلیسی ترجمه شده از عنوان محتوا و دربرگیرنده کلمه کلیدی محتوا باشد.

آموزش محتوا گذاری در وردپرس

نحوه محتوا گذاری در افزودن نوشته به وردپرس

قرار دادن محتوا در سایت، یکی از حیاتی ترین کارهایی است که می توان برای بهبود شرایط سایت انجام داد. برای نوشتن یک محتوای مناسب، چند موردی را باید در نظر گرفت. به عنوان مثال:

  • ارائه محتوای ارزشمند
  • داشتن ساختاری جذاب و مخاطب پسند
  • و…

در عکس بالا، در قسمت بالای نوشته بخشی برای ایجاد تغییرات مورد نظر بر روی محتوا قرار گرفته است. شما می توانید با استفاده از قابلیت های موجود تغییراتی مانند راستچین کردن متن، تغییر فونت، تغییر سایز، تغییر رنگ، چیدمان نوشته، بولد کردن و …… استفاده کنید. در سمت چپ همین بخش دو عنوان می بینیم. دیداری و متن. که با کلیک روی هر یک از آنها می توانید به ویرایشگر متنی دسترسی داشته باشید یا در همین ویرایشگر دیداری بمانید. در قسمت ویرایشگر متن شما می توانید از کدها داخل متن خود استفاده کنید. (کد نویسی کنید.)

اضافه کردن عکس، فیلم و فایل

افزودن پرونده چندرسانه ای به محتوا

خوشبختانه، وردپرس امکان قرار دادن عکس و فیلم را فراهم کرده است. شما می توانید به راحتی در محتوای خود از فایل های تصویری استفاده کنید. این کار به جذابیت نوشته شما بسیار کمک می کند. کاربران محتوایی که ظاهر زیبا دارد و از ترکیب متن و عکس و فیلم ایجاد شده باشد را بسیار می پسندند. خود شما، ترجیح می دهید متنی که بخشی از ان با عکس توضیح داده شده را مطالعه کنید یا مقاله ای بدون هرگونه ویژگی های بصری؟

مقالات مرتبط  فصل ششم: آشنایی با انواع ادیتورهای وردپرس

برای آپلود عکس یا ویدیو باید روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. صفحه ای به صورت پاپ آپ برای شما باز می شود. در این صفحه شما هم می توانید از عکس های موجود استفاده کنید و هم امکان بارگذاری تصاویر را دارید. برای آپلود، کافیست بر روی دکمه گزینش پرونده کلیک کنید.

باکس انتشار نوشته در وردپرس

باکس وضعیت انتشار نوشته

در سمت چپ صفحه نوشته، باکس اننتشار قرار گرفته است. این باکس در واقع تمامی ویژگی هایی که می خواهیم در رابطه با شرایط انتشار محتوا رعایت شود را به ما می دهد. این اطلاعات عبارتند از:

_وضعیت. در این بخش شما می توانید مشخص کنید نوشته شما 1- پیش نویس 2- در انتظار بازبینی و یا 3- منتشر شده باشد.

_قابلیت مشاهده. با استفاده از این بخش، مشخص می کنید که قابلیت مشاهده محتوا به چه صورت باشد. این قسمت سه بخش دارد: 1- عمومی 2- رمزدار و 3- خصوصی. اگر نوشته شما عمومی باشد همه کاربرانی که به سایت سر می زنند می توانند آن را مشاهده کنند. در حالت خصوصی فقط خودتان قادر به مشاهده آن هستید. در حالت رمزدار شما رمزی برای نوشته تعیین می کنید و کاربران باید برای مطالعه آن مقاله رمز را وارد کنند.

_انتشار. از طریق این بخش شما می توانید مشخص کنید محتوای تولید شده در چه زمانی منتشر شود. می توانید محتوایی را امروز تولید کرده و زمان انتشار آن را برای چند روز آینده تنظیم کنید.

افزودن دسته بندی

دسته بندی، یکی دیگر از باکس های موجود در صفحه نوشته است. اهمیت دسته بندی زمانی مشخص می شود که شما تعداد زیادی محتوا با موضوعات متنوع را در سایت خود منتشر می کنید. اگر این محتواها دسته بندی نشوند، هم کاربران در هنگام مطالعه گیج می شوند و هم این که سئو چنین سایت هایی را اصلا دوست ندارد. شما می توانید با کمک دسته ها که در سمت چپ نوشته قرار دارد برای هر محتوا با توجه به موضوع آن دسته بندی های مختلف ایجاد کنید. و به این شکل، مقالات مرتب و دسته بندی شده خواهید داشت.

مقالات مرتبط  متخصص تغذیه کیست و چه وظایفی دارد

نحوه برچسب گذاری

تگ ها، باکس دیگری که در صفحه نوشته هاست و باید به آن توجه کنید. تگ یا برچسب، به شما این امکان را می دهد تا نوشته خود را با توجه به موضوعی که دارد با استفاده از یکسری کلمات کلیدی خاص مشخص کنید. برای اینکار، شما باید کلماتی که بهترین توصیف را از نوشته شما می کند انتخاب کنید و از طریق قسمت برچسب در انتهای نوشته خود قرار دهید. اگر قبلا برچسبی انتخاب کرده باشید در این بخش به شما نمایش داده می شود و می توانید آن را انتخاب کنید.

افزودن تصویر شاخص نوشته در وردپرس

تصویر شاخص، به هر تصویری که برای پست و یا صفحه قرار داده می شود، اشاره می کند. برای مثال یه کتاب را تصور کنید. عکس روی جلد کتاب همان تصویر شاخص نوشته است. تصاویر شاخص باید طوری انتخاب شود که اطلاعات مربوط به صفحه یا نوشته را به بهترین شکل ارائه دهد.

افزودن نوشته در وردپرس و لینک سازی

افزودن نوشته در وردپرس و لینک سازی

در وردپرس، امکان دیگری که وجود دارد، اضافه نمودن لینک به محتواست. شما می توانید با استفاده از قسمت نشان داده شده (🔗) می توانید به یکی از صفحات خود یا سایت های دیگر لینک دهید. اگر کاربر روی لینک کلیک کند به صفحه مورد نظر هدایت می شود.

نحوه نوشتن توضیحات متا

توضیحات متا

متا، توضیحات کوتاهی هستند که در نتایج گوگل در زیر عنوان و لینک مطلب نمایش داده می شود. برای نوشتن و ویرایش متای خود باید از افزونهyoast seo  استفاده نمائید. با نصب این افزونه همانند تصویر زیر بخشی اضافه می شود که می توانید هم متای خود را بنویسید و هم این که ویژگی های مربوط به خوانایی و سئوی سایت خود را بررسی کنید. توضیحات متا باید کوتاه، جذاب و شامل کلمه کلیدی باشد. ممنون از همراهی شما عزیزان با نیلشید.

admin ۵ مهر ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها