اشتباهات رایج در طراحی سایت

اشتباهات رایج در طراحی سایت

اشتباهات رایج در طراحی سایت اشتباهات جزئی ولی بسیار مهم و تاثیرگذار

شروع بدون برنامه تجاری و استراتژی بازاریابی

اینجا مثل سرزمین رویاها نیست که هر چه بکارید (یا بسازید) خودش به ثمر بنشیند. برای جذب مشتری باید تلاش نمود. متاسفانه یکی از راسج ترین اشتباهاتی که اکثر مدیران انجام می دهند  دقیقا همین است که فکر می کنند رونق سایت به همراه خرید دامنه حاصل می شود. قبل از صرف هزینه بسیار زیاد برای طراحی سایت، کدست نگه دارید و کمی رد رابطه با کاری که قرار است انجام وشد فکر کنید. برنامه ای بچینید، استراتژی خود را مشخص کنید. بیگدار به آب نزنید

اشتباهات رایج در طراحی سایت

دست کم گرفتن کارها؛ هرگز به این فمر نکنید که می توانید با هزینه اندک و صرف زمان کمی سایتی خوب و حرفه ای داشته باشید در اشتباه هستید. حتی اگر قسمت هایی از کار خود را به پیمانکار بسپارید باز هم همچنان این کار توجه تمام و کمال شما را می خواهد. در ابتدای حرکت فهرستی از تمامی کارهایی که قرار است انجام شود تهیه کنید. زمان رسیدن به نتیجه هر یک از کارها را نیز تخمین بزنید. با آمادگی کامل به سراغ طراحیح و ایجاد سایت کسب و کار خود برروید.

وب سایت شما باید کاملاً برای تمام کاربران اینترنت قابل استفاده و گشت زنی باشد. از اشتباهات رایج در طراحی سایت که نادیده گرفته می شود

موتور جست‌وجوی انعطاف ناپذیر؛ بسیاری از موتورهای جست‌وجو کاربر را ملزم به ورود پارامترهای زیادی می‌ کنند. در اغلب مواقع، اطلاعات قدیمی هم مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. پس باید صفحه آرشیو قابل قبولی داشته باشید. سایت شما برای تمامی افراد است. همه باید توانایی استفاده از اطلاعات داخل سایت شما را داشته باشند. به خصوص افراد بالای 40 سال با حروف نازک یا کوچک مشکل دارند و باید ترتیبی اتخاذ شود تا از طریق مرورگر امکان تغییر سایز فراهم شود. معمولاً سایت‌های حاوی متون حجیم، خسته کننده هستند.

مقالات مرتبط  اهداف ایمیل مارکتینگ

اشتباهات-رایج-در-طراحی-وب-سایت

کاربران مایل به استفاده مکرر از لینک‌ ها برای رسیدن به هدف نیستند. پس از لینک های متعدد استفاده نکنید.

پیمایش عرضی صفحات یا پنجره‌های بازشونده خودکار؛ کاربران علاقه‌ای به پیمایش افقی صفحات ندارند. این را هم در نظر داشته باشید که کاربران ترجیح می‌دهند که خودشان مقصد را تعیین کنند. این مورد را هرگز فراموش نکنید که کلید Back دومین دکمه مورد استفاده کاربران است. وجود گرافیک‌های سنگین آزار دهنده خواهد بود.
نبود بیوگرافی در سایت‌ها و نامشخص بودن هدف سایت؛ وجود بیوگرافی باعث ایجاد جو اطمینان در خوانندگان می‌ شود. باید نوع سایت از جنبه‌های تجاری یا اطلاع رسانی مشخص باشد.

اشتباهات رایج در طراحی سایت

لینک به سایت‌های دیگر؛ به دلیل فلسفه و ساختار متفاوت طراحی در سایت‌های مختلف، نباید تعداد لینک‌های خارج از سایت زیاد باشند.
فـراموش کـردن هزینه پشتیبـانی سایت؛ بودجه پشتیبـانی و نگهداری باید حداقل به اندازه 50درصد از هزینه راه اندازی سایت در نظر گرفته شود.
لینک‌های تکراری از لحاظ محتوا؛مثلاً لینک یک تبلیغ بعد از ورود به آن نباید حاوی همان لینک تبلیغ در صفحه باز شده باشد. کاربران معمولاً از مشاهده ساختارهای تبلیغاتی خودداری می‌کنند.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.