استفاده از رنگ ها در سایت

استفاده از رنگ ها در سایت

استفاده از رنگ ها در سایت :انتخاب رنگ های صحیح برای سایت، به همان اندازه مهم است که انتخاب گرافیک و مطالب برای سایت مهم هستند. رنگها تاثیر زیادی بر مردم دارند. بعضی از رنگها می توانند عواطف گوناگونی را در مردم ایجاد کنند.

استفاده از رنگ ها در سایت :رنگ های طبیعی

سفید: سفید معنای خلوص و شفافیت را دارد. در بعضی فرهنگ ها، سفید رنگ مرگ است در حالی که در برخی دیگر از فرهنگ ها، سفید رنگ امید و امیدواری است.
خاکستری: خاکستری از اطمینان و محافظه کاری نشات می گیرد. سایه های خاکستری، از مرسوم ترین رنگها برای لباسهای مخصوص کار هستند.
قهوه ای: قهوه ای به معنای زمین و خانواده است.

استفاده-از-رنگ-ها-در-طراحی-سایت-های-متفاوت

استفاده از رنگ ها در سایت :رنگ های گرم

نارنجی: نارنجی به مرتبط با اشتهای افراد است.
صورتی: صورتی معمولا نشان دهنده معصومیت، زنانگی و عشق است. لامپ های خلا و تلویزیون پلاسما، هر کدام، رنگ ها را به شکل های مختلفی نشان می دهند.

طرح های رنگ

تک رنگ: طرح های تک رنگ از چند سایه متفاوت با شدتهای متفاوت رنگ بر روی پیش زمینه ای سیاه و سفید است.
رنگ های مکمل: طرح رنگهای مکمل از دو یا تعداد بیشتری از رنگهایی استفاده می کنند که در کنار هم مناسب هستند.
رنگ های متضاد: طرح رنگهای متضاد از دو یا تعداد بیشتری رنگ غالب استفاده می کنند تا یک “اثر چشمگیر” ساخته شود. طراحان سایت باید در هنگام استفاده از رنگهای متضاد دقت کنند.

چهارچوب کلی رنگ ها

متن باید خوانا باشد. واضح است که سیاه روی سفید، انتخابی پیش فرض است ولی ترکیبات دیگر نیز مناسب است. از رنگ هایی استفاده کنید که برای چشم جذاب هستند. رنگ هایی را انتخاب کنید که تصویری را که می خواهید به بازدید کنندگان تان بدهد. برای رنگهای پیوسته در تمام مرورگرها، از رنگهای Web Safe استفاده کنید.

مقالات مرتبط  درباره تبلیغات کلیکی گوگل بیشتری بدانید

رنگ آبی در طراحی سایت

رنگ آبی در طبیعت اطراف ما بسیار به چشم می خورد؛ در آسمان، اقیانوس و غیره. از این رنگ معمولا برای نشان دادن احساساتی مانند امنیت قدرت استفاده می گردد. همان گونه که گفته شده است، بیشتر افراد این رنگ را دوست دارند و معمولا این تمایل در مردان رایج تر است. این رنگ را می توان در  سایت هایی که در زمینه  نظافت، خودرو، بیمارستان و غیره طراحی شده اند دید. به نظر شما علت چیست؟

پاسخ یه این سوال

به این دلیل است که این رنگ به دل کاربران و مشتریان می نشیند و آن را به نسبت رنگ را تعیین می کنند. اگر تمایل دارید کاربران با دیدن سایت شما به وجد بیایند و ارتباط قوی با سایت شما برقرار کرده و سایت شما برای آنها ایجاد آرامش کند، پیشنهاد ما استفاده از رنگ آبی در سایت خود است. شما می توانید از تمامی طیف های رنگی آبی استفاده کرد. هر رنگی، ویژگی منحصربه فردی دارد. برای مثال، رنگ آبی روشن نماد سلامتی و آرامش است، رنگ آبی تیره نماد قدرت و ثروت است که بیشتر در سایت های بانکی این رنگ را مشاهده کرده اید.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها