آموزش خیاطی برای مبتدی ها

آموزش خیاطی برای مبتدی ها

آموزش خیاطی برای مبتدی ها یکی از پولسازترین شغل های دنیاست زیرا هر انسانی برای پوشش خود به لباس نیاز دارد و لباس هم بوسیله خیاط و هنر خیاطی ساخته می شود. اگر شما در این زمینه مبتدی یا تازه وارد هستید، ابتدا باید بدانید که هیچ کس تابحال از اینترنت نتوانسته خیاطی یاد بگیرد. پس در نتیجه شما باید در کلاس های آموزشی شرکت کنید. در این مقاله ما سعی کردیم نکاتی در رابطه با خیاطی جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. دوستداران خیاطی، از دست ندهید. مراحل زیر را بخاطر بسپارید:

  1. کلاس نازک دوزی
  2. چرخ خیاطی
  3. پارچه مناسب و نحوه الگو خوانی
  4. آموزشگاه مناسب
  5. همه چیز را یادداشت کنید
  6. دریافت مشتری

آموزش خیاطی برای مبتدی ها بسیار کاربردی

اولین گام آموزش خیاطی برای مبتدی ها ، کلاس نازک دوزی

یکی از فعالیت هایی که تازه در آموزش خیاطی شکل گرفته؛ شما  وارد یک آموزشگاه خیاطی می شوید، از شما پول های بسیار گرفته و چند مبحث حرفه ای به شما یاد می دهند که شما اصلا متوجه آن ها نمی شوید. نتیجه این است که  برای شروع خیاطی،  باید از کلاس نازک دوزی شروع کنید. این کلاس، مخصوص افراد مبتدی ساخته شده است. همه دوست دارند یک ماهه تبدیل به خیاط حرفه ای شوند؛ این اصلا امکان ندارد. اگر خیاطی آسان بود، همه خیاط بودند. برای یادگیری آن باید زمان بگذارید.

چرخ خیاطی

در هنگام خرید چرخ خیاطی، برند آن هیچ اهمیتی ندارد (البته نه که نداشته باشد ولی کارایی مهم تر است). هر مدل آن، برای یک کار ساخته شده است. دور چرخ های خیاطی ارزان قیمت و کم کارایی را خط بکشید. شما چرخی نیاز دارید که تنوع دوخت زیادی داشت باشد، وزن سبکی داشته باشد که راحت آن را حمل کنید. سعی کنید چرخی بخرید که قابلیت اضافه کردن اجزای مختلف را دارا باشد.

مقالات مرتبط  تولید محتوای ارزشمند برای افزایش فروش

پارچه مناسب و نحوه الگو خوانی

در ابتدای راه، وقتی هنوز مبتدی هستید، باید یک سری پارچه ارزان خریداری کنید و روی آن ها طرح بزنید. در اکثر آموزشگاه ها پارچه ساده در اختیار هنرجو قرار می گیرد اما شما از پارچه های مختلف استفاده کنید که با انواع و جنس و قیمت پارچه ها آشنا شوید. وقتی چند جلسه از کلاس نازک دوزی بگذرد، شما باید توانایی خواندن تمام الگوهای دامن، شلوار و پیراهن را داشته باشید. متاسفانه امروزه خیلی کم به موضوع الگوخوانی اهمیت می دهن. و تقریبا اکثر  هنرجوها امید خود را در این زمینه از دست می دهند. اگر الگو اصولی آموزش داده نشود، تمامی لباس های دوخته شده یقینا ایرادهای اندامی دارد و روح خیاط هم خبر ندارد که ایراد از کجاست.

آموزشگاه مناسب برای آموزش خیاطی برای مبتدی ها

آموزشگاه های خیاطی بسیار خوبی وجود دارند. شما باید آموزشگاهی را انتخاب کنید که مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای به شما بدهد تا بتوانید در همه جا کار کنید. باید با توجه به نیازتان آموزشگاه مورد نظر را انتخاب کنید. آموزشگاه خوب، آموزشگاهی است که به شاگردانش پشتیبانی خوبی ارائه دهد. نباید اینطور باشد که پس از اتمام دوره، هنرجو را فراموش کرده و دیگر جواب سوال های آن را ندهند. متاسفانه بیشتر آموزشگاه ها این مشکل را دارند.شما باید در طول دوره، خیاطی را پروژه محور کار کنید. یعنی همزمان با کلاس و آموزش های استاد، برای خودتان نیز لباسی آماده کنید. مثلا اگر استاد دوخت دامن را آموزش می دهد، شما باید همراه استاد برای خود دامنی بدوزید. این کار باعث می شود درس در حافظه بلند مدت شما ذخیره شود.

مقالات مرتبط  تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

همه چیز را یادداشت کنید

اگر می خواهید آموزش به طور کلی در ذهنتان ماندگار باشد، باید تمامی نکات را یادداشت کنید تا اگر چیزی را فراموش کردید، در آینده به دفترچه ای وجود داشته باشد که توان به آن رجوع کرد. توجه داشته باشید خیاطی فرار است (مانند زبان) و شما باید تکرار و تمرین منظمی داشته باشید.

دریافت مشتری

اگر می خواهید خیاطی را فقط برای دل خودتان بیاموزید، نیازی به این بخش ندارید اما اگر می خواهید برای دیگران لباس بدوزید یا به دیگران آموزش بدهید، باید کمی بازاریابی و ترفندهای جذب مشتری را یاد بگیرید و کسب درآمد کنید. دست از آموزش نکشید؛ همیشه بروز باشید و الگوهای جدید را ببینید و سعی کنید برای خودتان از روی آنها  لباس بدوزید. آیا شما به کلاس آموزش صفر تا صد خیاطی رفته اید؟ کلاس تان چگونه بود؟ آموزش را از نازک دوزی شروع کردید؟ اگر آموزشگاه خوبی بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
آیا این مقاله مفید بود؟ به چه مقاله ای علاقه دارید که تا کنون در نیل‌شید قرار نگرفته است؟
با به اشتراک گذاشتن مطالب، به شناخته شدن نیل‌شید کمک کنید.

admin ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ 0 دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها